Tovholder:

Dorte Glintborg. Dorte.glintborg@rsyd.dk

Arbejdsgruppe:

Jørgen Hangaard Overlæge, Svendborg Sygehus, Endokrinolog

Pernille Ravn Overlæge, OUH gynækolog

Karen Fjeldborg, HU læge MEA Århus

Priscilla Freitags, Afd Læge, OUH Dermatolog

Agnete Berglund, intro læge, Århus Endo

Tovholder:

Karoline Schousboe. Karoline.schousboe@rsyd.dk

Arbejdsgruppe:

Eva Blach, overlæge, Slagelse

Herborg Johannesen, afdelingslæge, Kolding

Ebbe Eldrup, overlæge, Herlev og Gentofte

Tina Zimmermann Belsing, overlæge

Sara Greve, HU-læge, Svendborg

Per Løgstrup Poulsen, overlæge, Aarhus

Niklas Rossen, afdelingslæge, Aarhus

Esben Laugesen, HU-læge, Aarhus

 

Tovholder:

Julie Støy julistoe@rm.dk

 

Arbejdsgruppe:

Ulla Opstrup, Afdelingslæge, MEA,Aarhus, ulla@opstrup.dk

Herborg Johannesen, Afdelingslæge Kolding, herborgj@gmail.com

Morten Frost Nielsen, Afdelingslæge, OUH, frostnielsen@yahoo.com

Sara Greve, HU-læge, OUH, Sara.Inga.Matilda.Vikstroem@rsyd.dk

Torben Hansen, Professor, KU, torben.hansen@sund.ku.dk

Tina Vilsbøll, Overlæge, SDCC, t.vilsboll@dadlnet.dk

Alexander Christensen, Phd-studerende, Gentofte, alexander.sidelmann.christensen@regionh.dk

Britt Gade, Intro-læge, Bispebjerg, brittaaengade@hotmail.com